Καλωσήλθατε στη σχολική μας ιστοσελίδα!

Στον ιστότοπο μας θα βρείτε νέα, ανακοινώσεις και πληροφορίες για το σχολείο μας.

Επισκεφτείτε τις διάφορες σελίδες μας για να μάθετε περισσότερα.

Στο αρχικό Μενού κάτω από το Σχολείο μας μπορείτε να βρείτε διάφορες χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τους εκπαιδευτικούς που πλαισιώνουν το σχολείο μας, την προσβασιμότητα στο Σχολείο μας, κανονισμούς λειτουργίας, το σχέδιο δράσης και τις εγκαταστάσεις του Σχολείου μας.

Νέα-Ανακοινώσεις

Ενημέρωση γονέων και μαθητών

Παρακαλούμε όπως ενημερώσετε μαθητές και γονείς του σχολείου σας για την δωρεάν βιωματική συμμετοχή τους στο 1ο Γαστρονομικό Φεστιβάλ του Δήμου Πειραιά  “Piraeus Taste Festival: Sea Food and More”.

Και πιο συγκεκριμένα:

⚓ PIRAEUS TASTE FESTIVAL, Sea Food and More

📍 Πλατεία Αλεξάνδρας

📍 Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου

🧑‍🤝‍🧑 Από νωρίς το απόγευμα τα παιδιά έχουν την τιμητική τους.

🍽️ Μικροί μάγειρες και μικρές μαγείρισσες θα παίξουν, θα διασκεδάσουν και φυσικά θα μαγειρέψουν! Η βραδιά θα τελειώσει με την προβολή της παιδικής ταινίας «Εν κάντο: Ένας Κόσμος Μαγικός» σε υπαίθριο σινεμά!

🍣 «Τα ψηλά καπέλα» - μαθήματα μαγειρικής και γευστικές δημιουργίες για παιδιά από το @kidscookingclub . 📢 Απαραίτητη η κράτηση θέσης στο τηλ.: 6972516503 /Δευτ. Παρ. 10:00-14:00

🍤 «Τα παιδία μαγειρεύει»! Δράσεις και μαγειρικά παιχνίδια για παιδιά, «συνταγές της θάλασσας» και γευστικές δημιουργίες από τους σπουδαστές του τμήματος μαγειρικής του ΙΕΚ Όμηρος - IEK Omiros

🌱 Εργαστήρι κηπουρικής με βότανα και λαχανικά. Τα παιδιά θα φυτέψουν το δικό τους σπόρο σε γλαστράκι!

🍐🍎🍌 «A Minute to Win it», διαδραστικό παιχνίδι με φρούτα, λαχανικά και γλυκά και δώρο - έκπληξη για τους νικητές του παιχνιδιού!

🎬 Προβολή παιδικής ταινίας «Εν κάντο: Ένας Κόσμος Μαγικός».

👉 Αναλυτικό πρόγραμμα του Festival στο: 🌐 www.piraeustastefestival.gr