Καλωσήλθατε στη σχολική μας ιστοσελίδα!

Στον ιστότοπο μας θα βρείτε νέα, ανακοινώσεις και πληροφορίες για το σχολείο μας.

Επισκεφτείτε τις διάφορες σελίδες μας για να μάθετε περισσότερα.

Στο αρχικό Μενού κάτω από το Σχολείο μας μπορείτε να βρείτε διάφορες χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τους εκπαιδευτικούς που πλαισιώνουν το σχολείο μας, την προσβασιμότητα στο Σχολείο μας, κανονισμούς λειτουργίας, το σχέδιο δράσης και τις εγκαταστάσεις του Σχολείου μας.

Νέα-Ανακοινώσεις

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΛΑΜΠΑΔΗΔΡΟΜΙΑΣ ΕΝΤΟΣ ΤΩΝ ΟΡΙΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ

Σας ενημερώνουμε ότι την  Τετάρτη 17 Απριλίου ώρα 19:00 το απόγευμα, η Ολυμπιακή φλόγα  με πομπή 15 αυτοκινήτων της Ελληνικής Ολυμπιακής Επιτροπής,  θα  φτάσει στον Πειραιά από τον Άγιο Διονύσιο.
Η Πλατεία Ρολογιού  επί της Ακτής Μιαούλη θα είναι το σημείο εκκίνησης της λαμπαδηδρομίας (ώρα εκκίνησης 19:08).
Καθώς η λαμπαδηδρομία θα μεταδίδεται σε όλο τον κόσμο από τα ΜΜΕ, θα είναι τιμητικό για τους λαμπαδηδρόμους και για την πόλη μας,  να υπάρχει κόσμος σε όλη τη διαδρομή της για να χαιρετήσει τη φλόγα, σύμβολο του πνεύματος, της ζωής, της ελευθερίας και της ειρήνης.

Επισυνάπτεται το αναλυτικό πρόγραμμα της λαμπαδηδρομίας εδώ